Hasta Bakıcı

Hasta Bakıcı | Tamamen profesyonel bir anlayış içerisinde gerçekleştirdiğimiz hasta bakıcı hizmetleri kapsamında, firmamız bünyesinde bulunan birbirinden değişik ve bu alanda büyük bir tecrübe sahibi olmuş uzman çalışanlarımız farklı görevler altında işlerini en iyi şekilde gerçekleştirmektedir. Bu görevleri içerisinde özellikle hastanede ameliyat sonrası ya da acilen hastaneye kaldırılan yaşlılar için bakıma muhtaç kişiler adına detaylı bir şekilde en iyi bakım hizmetlerinin karşılanmasıdır. Aynı zamanda hastanenin yanı sıra ev ortamı içerisinde de hem yaşlılar hem de yatağa bağlı olan tüm hastalar adına yapılması gereken tüm gerekli bakım seçeneklerin en doğru şekilde gerçekleştirmektir. Bunlar içerisinde aşı uygulaması, hemşire hizmetleri kapsamındaki tüm seçeneklerin yanı sıra enjeksiyon ile birlikte ameliyat sonrası yapılması gereken pansuman hizmetleri de yine bu destekler kapsamına girmektedir. Diğer taraftan sonda uygulama ya da oksijen desteği gibi hayati öneme sahip olan hizmetlerin de yine profesyonel bir biçimde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Hasta Bakıcı

Güven içerisinde en iyi hasta bakıcı hizmetleri

En iyi ve profesyonel bir hizmet kapsamında gerçekleştirdiğimiz hasta bakıcı hizmetleri altında güzel yüzlü ve işini çok iyi yapan çalışanlarımız eşliğinde yaşlılarınız adına onlara sıcakkanlı bir şekilde yaklaşan ve moralini her daim yüksek tutan bakım hizmet arkadaşlarımız sayesinde hastalarımız kısa bir süre içerisinde kendine gelmektedir. Aynı zamanda ayağa kalkma ihtimalleri de en yüksek seviye çıkarmaktadır. Bu konuda yapılan çalışmalar kapsamında hastanıza uygulanacak fiziksel masaj ile birlikte yürütme gibi hizmetler de yine günün belirli saatlerinde yapılmakta ve bu sayede yatağa bağımlı olan hastanızın farklı noktalarında yaraların çıkmasına engel olunmaktadır.

Hasta bakıcıların diğer farklı görevleri

Fiziksel olarak günlük bir şekilde gerçekleştirilecek olan bütün hasta bakıcı hizmetlerinin yanı sıra ruhsal konularda da güzel bir yaklaşımın önemi oldukça büyüktür. Bütün hastalara karşı güvenilir ve bilinçli bir yaklaşımın yanı sıra en çok da hastanın memnuniyetini kazanma noktasında gerçekleştirilecek olan hizmet, hastanın daha keyifli bir şekilde bakımının yapılmasına olanak tanıyabilir. Bunu da sizlere sağladığımız profesyonel bir bakım hizmeti kapsamında hastanın gün içerisindeki özel taleplerini dinleyerek harfiyen uygulamak suretiyle en iyi şekilde bakım hizmetlerine gerçekleştirmekteyiz.

 

Evde hasta bakımı hizmetleri; zorlu, uzun soluklu ve sabır isteyen bir süreçtir. Firma olarak bizler, büyüklerimizin kutsiyetinin bilincinde olarak sizlere can yoldaşı olma yolunda hizmet sunuyoruz. Hastane işlemleri sona ermiş ve evde bakılması gereken hastalarınız için saygılı, vicdanlı ve işini bilen personellerimizle sizlere evinizin ortamına uygun olarak hizmet veriyoruz. Personellerimizin tamamı güvenlik araştırmalarımızdan geçmiş, gereken tüm belge ve sertifikalara sahip olan, kişisel anlamda kendini geliştirmiş, size en iyi şekilde yardımcı olabilecek seviyelerdedir.

Yatılı veya gündüzlü hasta bakıcı arıyorsanız, merhamet benim için önemli, işini bile personel arıyorum diyorsanız, şuan tam yerindesiniz. Hemen bizimle iletişim kurarak, kriterlerinize uygun hasta bakıcı bulabilirsiniz. Bizler titizlikle seçtiğimiz personel gurubumuzda, sizlere uygun olan kişileri seçerek hizmetimizi sunuyoruz.

Hasta Bakıcı Seçimi Neden Önemlidir?

Birçok insan kendi yakınlarına hasta bakıcı ararken, merhametli, sevecen ve aynı zamanda işini bilen tecrübe sahibi kişilerle çalışmak ister. Etrafta bulunan veya online olarak ilan veren hasta bakıcılara güvenmenin ne kadar doğru olacağı elbette tartışılabilir. Her şeyden öncen güven konusunda problem yaşanmamalıdır. Güven problemi yaşamamanız için firmamız, hasta bakıcı konusunda her anlamda araştırmalar yaparak personel seçimi yapar.

Firmamız, seçtiği personelin sadece güvenilir olmasını yeterli bulmaz, kişisel yaşamında sorunlarının olmamasına dikkat eder. Daha önceki deneyimlerine bakar. Hastayla olan ilişkisini kontrol eder ve gereken tüm güvenlik aşamalarından geçer. Bizler her ne kadar profesyonel anlamda hizmet vermeye çalışsak da değerlerimizi asla bir kenara atmayan, sizin için önemli olana önem veren bir firmayız. Sunduğumuz hizmetlerimizin tamamı bu konuda referans olacak niteliktedir. Kısaca her anlamda üstün bir hasta bakıcılık hizmeti almanız için elimizden geleni yapıyoruz.

Ayrıca parkinson hasta bakıcı ve alzheimer hasta bakıcı gibi gereksinimlerde süreklilik ve sabırlı olmak şarttır. Bu önemli teşhisleri alan hastalarınız için profesyonel anlamda hizmet sağlayabilecek hasta bakıcı hizmeti almanız önem ifade eder. Biz, hastanızın sağlık seviyesini yerinde tespit ederek, ne tür bir hizmete ihtiyaç duyduğunu çözümlüyor ve size bildiriyoruz. Sonraki aşamada ister yatılı ister gündüzlü hasta bakıcı hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Amacımız, sizi bu işi severek yapan vicdan sahibi ve işini bilen kişilerle buluşturarak, gönlünüzün ferah olmasını sağlamaktır.

Hasta Bakıcının Görevi Nelerdir?

Seçilecek olan hasta bakıcısının her alanda kendini geliştirmiş olması ve hasta bakımı konusunda yeterli pratik bilgiye sahip olması gerekmektedir. Bunun yanında işini severek yapması, hizmet ederken aileden biri gibi davranması gerekiyor. Bahsettiğimiz özelliklere sahip olan hasta bakıcıları; hastaya beslenme desteği vermesi, banyo ve tuvalet gibi önemli alanlarda ne yapması gerektiğini bilmesi, hastanın istenilen yatış pozisyonlarına ayarlayabilmesi, hasta odasının gerekli yeterlilikte olup olmadığını bilmesi gibi pratik becerilere sahip bulunması gerekiyor. Yukarıda bahsettiğimiz konulara ek olarak da hasta bakıcıların ek görevleri de bulunur. Bu görevler hastayla kurulan ilişkiden sonra belirlenecektir.

Hasta bakıcısının aynı zamanda ilk yardım konusunda bilgili olması ve hasta olan kişinin hastalığı hakkında tam anlamıyla donanımlı olması gereken şartlardadır. Ayrıca eğitimli olması, diploma sahibi olması aranan diğer nitelikleri arasındadır. Kısacası hastanın ihtiyaçlarının bulunduğu durumlarda yeterli seviyede olmasına ihtiyaç duyulur. Firmamız yıllardır vermiş olduğu hasta bakıcı hizmetleriyle, gülümsetecek memnuniyeti sağlamıştır. Eğer; güven, sevgi, şefkat, profesyonellik arıyorsanız, hemen bizi tercih edebilirsiniz.

Hasta Bakıcının Karakteri Nasıl Olmalıdır?

Hasta bakıcının yukarıda belirttiğimiz görevlerini yerine getirebilmesi için işini seven bir yapıda olması ve karakter olarak hastayla ilişkisini sürdürebilir hale getirebilecek düzeyde olması gerekiyor. Peki, güvenebileceğiniz hasta bakıcının karakteristik anlamda nasıl olması gerekiyor?
 – Sevdiklerinize bakacak olan hasta bakıcıların bedenen ve ruhen sağlıklı olması gerekiyor.
 – Genel yeteneği en az normal düzeyde olmalıdır. Bu seviyenin altında olan kişilerin hasta bakıcılık yapması mümkün değildir.
 – Hasta bakıcının hoşgörü ve sabır sahibi olması, en önemli kriterdir.
 – Hasta bakıcının işini seven biri olması gerekiyor. Bu doğrultuda hastayla ilişkisini sürekli geliştiren, güler yüzlü, yardımsever ve şefkat sahibi olması gerekiyor.
 – Hasta bakıcısı alacağı parayı daima ikinci planda tutmalıdır. Kutsal sayılabilecek bu meslekte paradan daha önce gelen sorumluluğunu bilmektir.
 – Titiz bir yapıda olması aranan hasta bakıcısı özellikleri arasındadır.
 – Programlı çalışmayı bilen, disiplin sahibi olması gerekiyor.
 – Hasta bakıcılarda aranan en önemli özelliklerden birisi anlık ve doğru karar verebilme konusunda yeterli seviyelerde olabilmesidir.
 – Hasta bakıcının etkili bir biçimde iletişim kurabilme beceriye sahip olması gerekiyor.
 Yukarıda belirtilen özelliklerin tamamının bir hasta bakıcıda bulunması zordur. Ancak profesyonel bir eğitim alan hasta bakıcının bahsedilen alanlarda yeterli düzeye geldiğini söyleyebiliriz. Bizler, sizin için en doğru olan hasta bakıcı personellerimizi bu anlamda her daim geliştirme çabasındayız.

Gündüz ve Yatılı Hasta Bakıcı Hizmeti

Gündüzlü Çalışan Hasta Bakıcısı

Gündüzlü çalışan hasta bakıcılarının genel çalışma süresi 8 ile 9 saat arasındadır. Bazı durumlarda bu süre uzayabilir. Durumları çok ağır olmayan hastalar için tavsiye edilebilen gündüzlü hasta bakıcısının haftalık çalışma süresi, 6 gündür.

Yatılı Hasta Bakıcı

Yatılı hasta bakıcısının, çalışma süreleri 24 saattir. Hastayla aynı evi paylaşabilen yatılı hasta bakıcı, gerekli olduğu zaman aynı odayı paylaşabilir. Örneğin, hastanın sürekli olarak bakıma muhtaç bulunması durumlarında hasta bakıcı, hastasıyla aynı odayı paylaşmalıdır. (Acil müdahale için.) Yatılı hasta bakıcı günün 24 saati çalışırken haftada 1 gün 24 saat izin yapabilirler.

Yatalak Hastalarda Bakıcı Seçimi

 Yatağa bağlı bir biçimde yaşama zorunda kalan hastalar, daimi olarak bakıcıya ihtiyaç duyarlar. Yatağa bağımlı olan hastaların genel anlamda kronik hastalıkları bulunduğundan, ilaç almaları konusunda dikkat edilmeli ve beslenme hususunda ara öğünlerine dikkat edilmelidir. Bunların dışında yatalak hatalarda dikkat edilmesi gereken durumlar şu şekilde sıralanabilir;
 – Düzenli bir biçimde çarşaf ve yatak değişimi yapmak,
 – Bilinci kapalı hastalar için tedavi programları uygulayabilmek,
 – Hastanın dersinin kurumaması adına nemlendirici kullanımını aksatmamak,
 – Yatağa bağımlı olan hastalar için fiziksel anlamda zayıflık yaşanmaması için egzersizlerin düzenli bir şekilde yapılması,
 – Hastanın acil durum sorunları yaşaması üzerine müdahaleye hazır olmak için yeterli bilgide olmak şeklinde belirtilebilir.
 Yatağa bağımlı olan hastalar, fiziki yardıma ihtiyaç duydukları kadar, psikolojik anlamda destek almaları gerekiyor. Bu nedenle psikolojik yaşantının etkilenmemesi adına çeşitli sosyal uğraşlar gerçekleştirmek gerekebilir. İşte bu yüzden hasta bakıcının;
 – Gözlem yeteneğinin olması,
 – Hastayla güzel bir ilişki kurarak onu tanımaya başlaması,
 – Empati yapabilecek karakterde olması,
 – Sabır konusunda gerekliliklere uygun olması gerekecektir.
 Hastalar, hastalıkları sebebiyle kimi zaman söylenecek sözleri tekrarlayabilir veya istenen bir şeyi yapmayabilirler. Hasta bakıcının bu konuda bilinçli olması, karşısındaki kişinin sağlıklı bir birey olmadığını bilmesi gerekiyor.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Bahsettiğimiz tüm konularda kendimizi geliştirmek, hasta bakıcı personellerimizi size en uygun hale getirmek için sürekli çalışıyoruz. Eksikliklerimizi her geçen gün azaltıyor, sizlere üstün bir hizmet hedef sunmaya çalışıyoruz. Bizi tercih ederek, en iyi hasta bakıcı hizmetlerimizden faydalanabilir, gözünüz arkada kalmadan hastanızı emin ellere teslim edebilirsiniz.