BEBEK VE ÇOCUK BAKIMI

Bebek bakıcısı veya dadı’nın öncelikle anne veya eğitimli olması sakin, huzurlu, sabırlı, dikkatli, şefkatli sevecen, hayat dolu, işini ve çocukları çok seven, dürüst birisi olması ve kalıcılığı önemlidir. Eğitimli olmak düşünüldüğü gibi yukarıda belirtilen özelliklerin tersine daha sonra gelen bir özelliktir. Çünkü belirttiğimiz özelliklerdeki bir bakıcı veya dadı zaten kendisine yapılan doğru yönlendirmelerle bebek için gerekli olan en uygun öğrenme ortamını sağlayacaktır.

Bebeklik döneminde sevecen-sıcak bir ilişkinin varlığı bebeğin en önemli ihtiyacıdır. Kimi zaman eğitimli bakıcı veya dadılar tercih edilmekte ve bu kişiler bebeklerin zihinsel becerilerini geliştirmek, onlara eğitimle birlikte öğretim de vermek konusunda görevlendirilmektedir. Hâlbuki ilk 3 yılda bebeğe uygun, doğal bir öğrenme ortamı yaratmak yeterli olmaktadır. Bebek zaten doğal olarak yeteneklerini kendiliğinden geliştirecektir.

Çevre koşullarının uygun bir şekilde düzenlenmesi, yeterli ve gerekli oyun malzemelerinin sunumu, çocuğun sosyal çevreyi keşfetmesine müsaade edilmesi, keşfetme gayreti sırasında engelleme yönüne gidilmemesi ve buna karşın sabırlı davranılması, onu tehlikelerden korumak ve kendisine/çevresine zarar vermesini engellemek için esnek yöntem yolarına gidilmesi önem taşımaktadır. Bu şartlar oluşturulduğunda bebekler zaten gelişim aşamalarının üstesindendir.

ELEMANLARIMIZ

Elemanlarımız önceden bizimle çalışmış çocuk gelişim mezunları eğitime tabi tutulmuş ya da dadı olarak çalışmış Daha önceden bebek çocuk ve ikiz bakmış konusunda tecrübeli referanslı ve Eğitimli anlayışlı. Sabırlı, sıcakkanlı çocukları veya bebekleri kendi çocukları gibi gören ayırtmaksızın özen gösteren temizliğini ve hijyene dikkat eden profesyonel elemanlarımızla geniş kadromuzla hizmet vermekteyiz